Investeerimisalane maksunõustamine

Maailm muutub üha komplitseeritumaks ja keerulisemaks. Niisamuti ka maksuseadused. Tehnilisi detaile, peensusi ja nüansse on ikka omajagu. Pealegi on seadusemuudatused üpris sagedased. Selge on see, et üks keskmine hobiinvestor, ega tegelikult isegi elukutseline investor, ei jõua selle kõigega ise pidevalt kursis püsida.

Seega on hea, kui on, kelle poole pöörduda.

Maksude planeerimine ja investeerimistegevus

Nii mõnigi kord tekib vajadus küsida, milline oleks konkreetse investeeringu valguses kõige maksuoptimaalsem lahendus. Sobilik termin on siin maksude planeerimine. See hõlmab endas nii seaduse teksti kui ka mõttega kooskõlas olevate võimaluste kasutamist eesmärgiga muuta oma maksukoormus võimalikult väikeseks.

Igal maksumaksjal on õigus valida endale kehtivate maksutingimuste hulgast tema jaoks kõige vähem koormav.

Miks on maksuteadlik investeerimine oluline?

Sellele küsimusele on lihtne vastus.

Mida suurem on maksudele kuluv osa investeerimistulemist, seda suurem peab olema investeeringute oodatav tootlus, et me suudaks oma investeerimiseesmärgi saavutada.

Kuna maksuseadused on keerukad ja samuti ajas muutuvad, tasub alati enne spetsiifiliste investeerimislahenduste kasutamist konsulteerida maksueksperdiga.

Pikemalt saad maksude planeerimisest ja selle valguses sobiva investeerimislahenduse leidmisest lugeda sellest lühikesest e-raamatust.

Olgu siinkohal toodud kaks lihtsat näidet.

Eraisikuna investeerides on teatud puhkudel võimalik kasutada investeerimiskonto süsteemi, mis võimaldab tulumaksukohustuse edasi lükkamist.

Oma ettevõtte kaudu välismaistesse dividendiaktsiatesse investeerides on võimalik rakendada krediidimeetodit ehk vähendada Eesti dividendidelt tulumaksukohustust välismaal dividendidelt kinni peetud tulumaksu võrra.

Kõlab keeruliselt?

Kaks ühes – maksuekspertiis ja raamatupidamisteenus

Siin saamegi asjatundja ja eksperdina abiks olla. Kõik meie raamatupidajad on ka ise investorid, nii mõnigi neist põhjalike maksundusalaste küsimuste lahendamise kogemusega. Muuhulgas on meie töötajate seas ka näiteks endine maksuaudiitor.

Millega eristume tavalistest maksukonsultatsiooni pakkuvatest advokaadibüroodest või muudest teenusepakkujatest?

Jätkame ülalmainitud näitega ehk ettevõtte kaudu välismaistesse dividende maksvatesse aktsiatesse investeerimise ja krediidimeetodi kasutamisega. Maksukonsultant võib sulle anda vastuse – jah, sa saad kasutada krediidimeetodit, aga mitte lahenduse.

Kõigi MagInvest raamatupidamisbüroo lepinguliste klientide puhul teeme järgmist:

Päris märkimisväärne erinevus, kas pole?!

Investeeringute maksuekspertiis

Olgu sinu soov saada vastus ühekordsele maksuküsimusele või vaadata üle kogu investeerimistegevus maksude planeerimise vaatevinklist, oleme abiks mõlemaga.

Pakume investeerimisalast maksunõustamist nii ettevõtetele kui ka eraisikutele.

Abi saab ka eraisikute tuludeklaratsiooni investeerimistulude täitmise osaga.

Teenuse hinnad leiad hinnakirjast.

Ei leidnud sobivat lahendust?

Siin on valik teisi meie teenuseid ja lahendusi.

Igakuine raamatupidamisteenus

Alustava investori pakett

Majandusaasta aruande koostamine