Aktiivse investori raamatupidamispakett

Aktiivse investori raamatupidamispakett

Aktiivse investori raamatupidamispakett

  • Sobib sulle juhul kui: sinu firma ei ole käibemaksukohustuslane ega maksa regulaarselt töötasu ja investeerid aktiivselt panga, mõne maakleri või investeerimisplatvormi kaudu.
Aktiivse investori raamatupidamispakett

Aktiivse investori raamatupidamispakett

Aktiivse investori raamatupidamispakett sobib sulle juhul, kui investeerid oma ettevõtte kaudu ja teed iga kuu keskmiselt 2-6 investeerimistehingut mõne panga vahendusel ning muu majandustegevus sisuliselt puudub.

See tähendab, et sinu firma:

  • ei ole käibemaksukohustuslane,
  • ei maksa regulaarselt töötajatele palka,
  • ei oma märkimisväärset aktiivset majandustegevust (sa ei esita oma firma alt regulaarselt arveid müüdud toodete või teenuste eest).

Aktiivse investori pakett sobib sulle ka siis, kui investeerid väärtpaberitesse eelkõige maaklerkontode vahendusel (Interactive Brokers, Lightyear), investeerid ühisrahastuse platvormidel (Mintos, Omaraha, Estateguru jt) või alustavatesse ettevõtetesse rahapaigutust võimaldavatel platvormidel (näiteks Funderbeam).

Isegi juhul, kui teed neil platvormidel keskmiselt igas kuus kümneid või isegi sadu tehingut, siis ikkagi on aktiivse investori raamatupidamispakett sinu jaoks sobilik valik. Suuresti seetõttu, et selliste platvormide puhul on võimalik investeeringuid raamatupidamises kajastada koondkannetena. Seega iga tehingut eraldiseisvalt me raamatupidamises ei kajasta, vaid saame teha aasta peale kokku niinimetatud koondkanded.

See tähendab sinu kui investori jaoks seda, et raamatupidamisteenuse arve tuleb oluliselt väiksem kui ükshaaval iga tehingut eraldi kajastades.

Aktiivse investori raamatupidamispakett sisaldab:

 

Seega juhul, kui sinu ettevõtte investeerimis- ja majandustegevus piirneb aasta jooksul näiteks paar korda maaklerkontole raha kandmisega, kümnete või isegi sadade tehingutega maaklerkontol või mõnel investeerimisplatvormil ja kokku jääb raamatupidamise kirjete arv aastas alla 220 kirje, on raamatupidamise pluss majandusaasta aruande koostamise hinnaks sinu jaoks 445 eurot.

See on ligikaudu 37 eurot kuus. Suhteliselt tagasihoidlik hind meelerahu ja kindluse eest, et firma raamatupidamine on tehtud, korras ning majandusaasta aruanne aegsasti esitatud.

Juhul kui mingil põhjusel ületab raamatupidamise kirjete arv 220 kirje piiri, siis lisakirjed lähevad arvesse tükihinna alusel. Täiendavate kirjete hinnad leiad hinnakirjast.

Enamasti teostame raamatupidamise ja koostame majandusaasta aruande aktiivse investori paketi puhul üks kord aastas ehk majandusaasta lõppedes. Soovi korral on võimalik teha vahekokkuvõtteid, kuid see tõstab raamatupidamiskirjete arvu ja võib kaasa tuua täiendavaid kulusid.

Näide

Oletame, et sinu ettevõttel on pangakonto, kuid investeerid väärtpaberitesse maaklerfirma Interactive Brokers kaudu. Juhul, kui iga kuu annad oma firmasse omanikulaenu, misjärel kannad selle raha maaklerfirma kontole, seda seal aktiivselt investeerid (võib-olla isegi pisut kaupled), siis jääb raamatupidamiskirjete arv aasta jooksul kenasti alla 220 kirje ja raamatupidamisteenuse hind on sinu jaoks 445 eurot aastas.

Seda vaatamata sellele, kas tegid Interactive Brokers kontol aasta jooksul kokku 10 tehingut või 1 000 tehingut.

Samas juhul, kui teed väärtpaberitehinguid mõne panga kaudu, siis iga tehingu kajastamise peale läheb 2 kirjet ja lisaks 2 kirjet ka tehingutasu raamatupidamises kajastamiseks.

Vali meelerahu ja korras raamatupidamine

Aktiivse investori raamatupidamispaketiga saad:

Raamatupidamine investorile investori raamatupidamispakett majandusaasta aruanne investeeringute raamatupidamine aktsiad

Ei leidnud sinule sobivat lahendust?

Siin on teenused ja lahendused, mida pakume ka sellistele ettevõtetele, millel lisaks investeeringutele on ka aktiivne majandustegevus ning vajadus igakuise raamatupidamise järele.

Igakuine raamatupidamisteenus

Alustava investori raamatupidamispakett

Majandusaasta aruande koostamine