Contact Info
Märten Kress
Asutaja, investeerimisvaldkonna ekspert

Märten on endine kauaaegne pensionifondide fondijuht, erainvestor, ettevõtja, investeerimiskoolitaja ja populaarse blogi dividendinvestor.ee eestvedaja.

Kogemus

Aastatel 2006-2016 juhtis Märten Danske pensionifondide investeeringuid. Enne seda tegeles Rahandusministeeriumis finantsriskide hindamise ja juhtimise mudelite juurutamisega riigi reservidele. Ta on töötanud ka Eesti Pangas külalisuurijana ja Swedbank’i grupis analüütikuna.

Haridus

Märten omab majandusteaduste magistrikraadi Taanist Aarhus’i ülikoolist spetsialiseerumisega finantsturgude modelleerimisele. Samuti bakalaureusekraadi Tartu Ülikooli Majandusteaduskonnast, kus tema valikaineteks olid majandusarvestus ja turundus.

Investeerimine

Oma isiklikku raha investeerib Märten juba aastaid valdavalt dividendiaktsiatesse ja börsil kaubeldavatesse fondidesse ehk ETFidesse. Viimastel aastatel on siia nimekirja lisandunud ka kasvuaktsiad, börsil kauplevad kinnisvarafondid ehk REITid ja mõningal määral ka erinevad krüptovarad.

Esimese aktsiatehingu tegi Märten juba aastal 1997. Isiklike säästude sihipärase ja eesmärgistatud investeerimisega tegi ta algust 2013. aastal.

Investeerimine on kõigi jaoks. Jah, alustades võivad esimesed sammud tunduda keerulised, kuid õnneks on tänapäeval olemas juba rida päris mugavaid investeerimislahendusi. Järgmine koht, kus keerukus pead tõstab on investeerimistulude deklareerimise ja investeeringute raamatupidamises kajastamise pool. See on just see valdkond, kus oleme MagInvesti toreda kollektiiviga sulle abiks. Enam pole vaja ajusid ragistada ja veebiavarustes lahendusi otsida. Jäta tehniliste küsimuste lahendamine ja investeeringute kajastamisega seotud peensused asjatundjate kanda! Abistame meelsasti.